Avropa Liqasında “Neftçi” və “Səbail”in rəqibləri bilindi

Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Sozcu.az xəbər verir ki, püşkatmada Azərbaycan təmsilçiləri – “Neftçi” və “Səbail”in də ilk rəqibləri bilinib.

Paytaxt klubları səpələnmişlər səbətində yer aldığından, nisbətən zəif komandalardan biri ilə üz-üzə gələcəkdi.

“Neftçi”nin rəqibi Moldovanın “Speranta” klubu olub. Püşkə əsasən, “ağ-qaralar” ilk oyunu evdə, cavab matçını səfərdə keçirməli olacaq.

“Səbail” isə Rumıniyanın “Universitatya Krayova” klubuna rəqib olub. Azərbaycan təmsilçisi ilk oyunu evdə, cavab matçını səfərdə keçirməlidi.

Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinin oyunları iyulun 11-də və 18-də keçiriləcək.

Avroliqadakı digər təmsilçimiz – Azərbaycan kubokunun qalibi “Qəbələ” isə mübarizəyə 2-ci mərhələdən başlayacaq. İkinci təsnifat mərhələsinin püşkü iyunun 19-da atılacaq.

Avropa Liqasının 1-ci mərhələsinin digər cütlükləri aşağıdakı kimidir:

Avropa Liqası

1-ci təsnifat mərhələsi

“Malmö” (İsveç) – “Ballumena” (Şimali İrlandiya)/NSİ (Farer adaları) cütünün qalibi

“Ordabasi” (Qazaxıstan) – “Torpedo” (Gürcüstan)

“Makkabi” (Hayfa, İsrail) – “Mura” (Sloveniya)

“Kruzaders” (Şimali İrlandiya) – “B-36 Torshavn” (Farer adaları)

“Levski” (Bolqarıstan) – “Rujomberok” (Slovakiya)

“Olimpiya” (Sloveniya) – “Riqa” (Latviya)

“Dinamo” (Gürcüstan) – “La Fiorita” (San-Marino)/“Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi

“Konnak” (Uels) – “Kilmarnok” (Şotlandiya)

“Sent Culiya” (Andorra)/“Europa” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi – “Legiya”(Polşa)

“Debretsen” (Macarıstan) – “Kukesi” (Albaniya)

“İnter” (Finlandiya) – “Brondbü” (Danimarka)

“Akademiya Pandev” (Şimali Makedoniya) – “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)

“Honved” (Macarıstan) – “Jalgiris” (Litva)

“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) – “Kayrat” (Qazaxıstan)

“Vitebsk” (Belarus) – “Kuopio” (Finlandiya)

MOİK (Bolqarıstan) – “Titoqrad” (Monteneqro)

“Çukariçki” (Serbiya) – “Banants” (Ermənistan)

“Mölde” (Norveç) – “Reykyavik” (İslandiya)

“Neftçi” (Azərbaycan) – “Speranta” (Moldova)

“Alaşkert” (Ermənistan) – “Makedoniya Qerçe” (Şimali Makedoniya)

“Krakoviya” (Polşa) – “Dunayska Ştreda” (Slovakiya)

“Breydablik” (İslandiya) – “Vaduts” (Lixtenşteyn)

“Qzira” (Malta) – “Hayduk” (Xorvatiya)

“Jeness” (Lüksemburq) – “Tobol” (Qazaxıstan)

“Priştina” (Kosovo)/“Sent Josefs” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi – “Reyncers” (Şotlandiya)

“Zeta” (Monteneqro) – “MOL Vidi” (Macarıstan)

“Radnik” (Bosniya və Herseqovina) – “Spartak” (Slovakiya)

“Kauno Jalgiris” (Litva) – “Apollon” (Kipr)

“Brann” (Norveç) – “Şemrok Rovers” (İrlandiya)

“Radniçki” (Serbiya) – “Flora” (Estoniya)

“Styaua” (Rumıniya) – “Milsami” (Moldova)

“Kork Siti” (İrlandiya) – “Progres” (Lüksemburq)/“Kardiff MU” (Uels) cütünün qalibi

“Şaxtyor” (Belarus) – “Hibernians” (Malta)

“Fola” (Lüksemburq) – “Çixura” (Gürcüstan)

“Ventspils” (Latviya) – “Teuta” (Albaniya)

“Styarnan” (İslandiya) – “Levadiya” (Estoniya)

“Domjale” (Sloveniya) – “Baltsan” (Malta)

“Barri Taun” (Uels)/“Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi – “Hoqesun” (Norveç)

“Laçi” (Albaniya) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)

“Riterai” (Litva) – “Klaksvik” (Farer adaları)/“Tre Fiori” (San-Marino) cütünün qalibi

“Buduçnost” (Monteneqro) – “Trans” (Estoniya)

“Dinamo” (Belarus) – “Liepaya” (Latviya)

“Səbail” (Azərbaycan) – “Universitatya Krayova” (Rumıniya)

“Aberdin” (Şotlandiya) – “Rovaniemi” (Finlandiya)

AEK (Kipr) – “Petrokub” (Moldova)

“Pünik” (Ermənistan) – “Şkupi” (Şimali Makedoniya)

“Norçepinq” (İsveç) – “Sent-Patriks” (İrlandiya)

Qeyd edək ki, Avropa Liqasında ilkin mərhələnin oyunları iyunun 27-də və iyulun 4-də, 1-ci təsnifat mərhələsinin görüşləri iyulun 11-də və 18-də keçiriləcək.\Komanda.az\